Bize Yazın

BOTOX

Botilinum Toxin’in alın ve göz çevresi yanında, boyundaki çizgilerde enjeksiyon yöntemi ile kullanılması sonucu çizgilerin açılmasında geçici iyileşme sağlar. Ayrıca daha kalkık ve feminen yâda daha düz kaş yapısı hastanın isteğine göre şekillendirilebilir. Yapılan uygulamayı takiben 2 . gün etkileri başlar 15. gün net etkisini gösterir. 120. günden itibaren etkileri azalır 6. ay uygulama tekrarlanabilir.

Gülme, kızma, şaşırma, gözleri kısma gibi hareketler sonucu yüzümüzdeki mimik kasları hareket eder ve buna bağlı olarak üzerindeki ciltte de kırışıklıklar oluşur . Yıllar içinde bu hareketlerin tekrarlanması sonucu ciltte oluşan kırışıklıklar kalıcı hale gelir. Kişinin mimiklerini kullanma alışkanlığı, güneşe maruz kalma süresi, cilt ve kas yapısı, yaş ve cinsiyetine göre bu kırışıklıklar da değişik derecelerde olur.

BOTOKS NEDİR?
Botoks uygulamasında kullanılan madde, Clostridium botulinum adlı bakteri tarafından salgılanan bir proteindir. Bu madde sinirlerden kaslara olan elektriksel iletiyi bloke ederek, uygulanan bölgedeki kasın fonksiyonunu geçici olarak azaltır veya yok eder. Kas fonksiyonunu kaybedip kasılamayınca, üzerindeki ciltte oluşan kırışıklıklar da azalır veya yok olur ve bu dönem içinde cilt kendisini toparlama fırsatı bulur.

BOTOKS NERELERDE KULLANILIR?
- Alın bölgesindeki yatay çizgiler,
- İki kaş arasında yer alan ve çatık kaş görünümüne yol açan çizgiler,
- Her iki kaş yan taraflarının yukarı kaldırılması
- Her iki göz yan tarafında yer alan ve yüz yaşlanmasını gösteren çizgiler ve kırışıklıklar ( kaz ayağı çizgileri ) ,
- Alt göz kapağındaki çizgiler ve kısık göz şikayetinin düzeltilmesi,
- Burun köküne yakın yer alan yatay çizgiler,
- Burun ucunun kaldırılması ,
- Gülerken üst dişetinin görünmesi,
- Üst ve alt dudaktaki dikey çizgiler ( sigara içimi çizgileri ),
- Dudak köşelerinin yukarıya kaldırılması ,
- Alt dudak ile çene arasındaki yatay çizgi,
- Çene cildinin daha pürüzsüz hale getirilmesi,
- Boyundaki yatay çizgilerin ve dikey bantların tedavisi,
- Eller, ayaklar, yüz ve koltuk altındaki aşırı terlemenin tedavisi için Botoks kullanılabilir.

BOTOKS ZARARLI MIDIR?
Botoks 15 yıldır estetik amaçlı olarak kullanılmaktadır. Kas hastalıklarında kullanımı ise çok daha eskiye dayanmaktadır. Bu süreler içinde Botoks’ ‘un hiçbir yan etkisi saptanmamıştır. Amerikan ilaç araştırma dairesi FDA''nın da onayladığı Botoks tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır.

BOTOKS UYGULAMASI SONRASI DİKKAT EDİLECEKLER
Botoks uygulamasından hemen sonra yüz yıkanabilir ve her türlü makyaj ürünü kullanılabilir. Botoks uygulamasından sonra, enjeksiyon yapılan bölgelere iki gün masaj yapılmamalı, özellikle makyaj temizlenirken o bölgeler fazla ovuşturulmamalıdır. Yine iki gün için aerobik, step gibi egzersiz programlarına ara verilmelidir.


​Bilgi Amaçlıdır.


Otopark
Dermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - Galeri
©2017 Dermaslim. Her hakkı saklıdır