Bize Yazın

Ultrashape

ULTRASHAPE –AMELİYATSIZ LIPOSUCTION

UltraShape'in "Yaptır - Çık" prosedürü hastayla doktoru görüştükten sonra doktorun muayenehanesinde gerçekleşir. Doktorun tedaviyi uygulayacak bölgeyi incelemesi ve işaretlemesiyle tedavi başlar. Daha sonra hasta rahat bir yatakta yatarken, doktor elektrik enerjisini ses dalgalarına dönüştüren bir transformatör kullanarak, nazikçe işaretli bölgelere bu enerjiyi aktarır.Böylelikle yağ hücreleri güvenli bir şekilde kırılmış olur. Bütün tedavi yüksek bir teknolojiyle takip edilip pürüzsüz ve rahat geçmesi sağlanır. 

UltraShape tedavisi ne hissettiriyor?

Çoğu hastalar acısız ve rahat bir tedaviden geçtiklerini ve yan etkinin hiç olmadığını belirtmiştir. Hastalar hemen günlük hayatlarına geri dönebilmektedirler. 

Yağa ne olur?

  UltraShape tedavisi sırasında yağ hücrelerinin zarları çatlar. Çoğunlukla trigliseriden oluşan yağ hücreleri önce sıvı olarak hücrelerin arasına yayılır ve sonra da vasküler ve lenf sistemleriyle karaciğere gider. Karaciğer UltraShape vasıtasıyla gelen yağla yemekten gelen yağ arasında bir fark gözetmez ve doğal bir yolla vücudumuz tarafından işlenmiş olur. 

Uygulanan Bölgeler:

1. Karın

2. Bel bölgesi

3. Basenler.

Kimler Ultrashape uygulaması için uygun adaylardır

Vücut kitle indeksi %30’un altında olan ve bölgesel yağ birikimi olan hastalar uygun adaylardır. Özelikle cerrahi girişim düşünmeyen hastalar için kullanabilecek ana seçeneklerin başında gelir. Bir nevi köprüden önceki son çıkış olarak nitelenebilir. Vücut kitle indeksi %30’un üzerinde olan hastalarda eğer sıkı bir diyet ve egzersiz programı uyguluyorlarsa motivasyonu artırmak amacıyla uygulanabilir. Yine bu hastalarda cerrahiye engel bir durum varsa kullanılabilecek bir yöntemdir ancak bu grup hastaların beklentileri gerçekçi olmalıdır. 

Ultrashape’in ilk etkileri ne zaman ortaya çıkar? Kesin olarak ne kadar bir incelme sağlar ? 

ilk etkileri 2. haftada gözlenir. Tüm seanslar tamamlandıktan sonra 2-3 beden incelme sağlanabilmektedir. 

Ultrashape’in etkileri kalıcımıdır ? 

Ultrashape yağ hücreleri kalıcı olarak parçalandığından etkileri kalıcıdır. Ancak hastalar uygulama esnasındaki kilolarını korumalıdırlar. 

Ultrashape uygulaması sırasında sıkı bir diyet uygulamak zorunlumudur? 

Hastalara sıkı bir diyet programı önerilmez ancak yıkılan yağ hücrelerinin atılımını kolaylaştırmak ve hastanın var olan kilosunu korumak amacıyla karbonhidrattan ve yağdan fakir proteinden zengin bir ölçülü beslenme ile bol miktarda su içilmesi önerilir. Yağ metabolizmasını kolaylaştıracak bazı vitaminler verilir. 

Ultrashape uygulaması sonrasında ne zaman sosyal hayatıma dönebilirim? 

Uygulama biter bitmez normal hayatınıza dönebilirsiniz. Yani öğle tatilinde bile uygulandıktan sonra işinize dönebilirsiniz. 

Ultrashape başka yöntemlerle birlikte kullanılabilir mi? 

Yeni versiyon cihazlarda dinamik çok odaklı güçlendirilmiş ultrasonografi vakum ve radyofrekansla kombine edilmiştir. Bu sayede dolaşım hızlandırılarak sonucun daha hızlı orta ya çıkması sağlanırken aynı zamanda cillte sıkılaşmada sağlanmaktadır. 

Ultrashape selulit tedavisinde kullanılabilir mi ?  

Radyofrekasla birlikte kullanıldığında selulitlerde önemli oranda azalma sağlayabilir Bu kombinasyona mezorterapinin eklenmesi tedavinin etkinliğini artıracaktır. Ultrashape tıp literatüründe gözlenmiş ve bildirişmiş herhangi bir ciddi yan etkisi yoktur. 

Ultrashape kimlere uygulanmaz ? 

Hamilelere, ileri düzeyde karaciğer ve böbrek yetmezliği gibi hastalıkları olanlara uygulanmaz


Otopark
Dermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - Galeri
©2017, Dermaslim. Her hakkı saklıdır