Bize Yazın

Sağlıklı Beslenme ve Diyet

DERMASLİM SAĞLIKLI YAŞAM

Son zamanlarda yaşanan bilgi kirliliği herkesin kafasını karıştırmaktadır. Bilimsel dayanakları olmayan diyetler, zayıflatıcı çaylar-haplar, yanlış spor uygulamaları gibi maddi kaygı amaçlı durumlarla sürekli karşılaşıyoruz. Ancak beslenme tedavisi, uzmanlar tarafından uygulanması gereken, bilimsel kaynaklı bilgiler ışığında olmalıdır. Tıbbı beslenme tedavilerinin ekibi;  doktor, diyetisyen ve psikolog’ tan oluşmaktadır. 

Bu anlamda Dermaklinik sağlıklı yaşam kliniğimizde multidisipliner yaklaşımla tecrübeli ekibimizle hizmet vermekteyiz. 

Sağlıklı Yaşam Kliniğimiz’ de:

Obezite (Şişmanlık)

Kilo alma

Diyabet

Çocuklarda ve Ergenlerde Beslenme

Tiroid hastalıkları

Menapozda Beslenme

Gebelik ve Emziklilikte Beslenme

Hastalıklara Göre Beslenme  (Hipertansiyon, hiperlipidemi, böbrek, mide vs.)

Tedavileri konusunda yardımcı olmaktayız.

Beslenme Tedavisine gelen kişiyi, önce halkla ilişkiler uzmanımız karşılar, beslenme tedavisi programlarımız hakkında bilgi verir. Daha sonra halkla ilişkiler uzmanı, üyemizi doktor ve diyetisyene yönlendirir. Uzmanlarımız kişinin ihtiyacı olan zayıflama, kilo alma, diyabet vs. programını belirleyerek, üyemizi anlaşmalı olduğumuz laboratuvara yönlendirir. Laboratuvarda, doktorumuzun kişiye özgü istediği tahlil ve testler yaptırılır. Çıkan sonuçlarına göre doktorumuz gerekli medikal tedaviyi uygular. Diyetisyenimiz kişiye özel diyet programını hazırlar. Diyet programı, kişinin yaşına, boyuna, hastalıklarına, özel ve iş hayatına göre planlanır. Psikoloğumuz diyet tedavisi boyunca beslenme alışkanlıklarını değiştirme, motivasyon, kilo alma ya da verme sebepleri, diyeti yaşam şekline adapte etme konularında yardımcı olur. 

Dermaklinik’ de kişiye özel reformer plates ile diyet programlarımızı destekleyici hizmetimiz de bulunmaktadır. 

Kullandığımız tartı, BİA yöntemi ile ölçüm yapan, vücut analizi cihazıdır. Son teknoloji sistemi ile kişinin yağ ve su miktarına, bölgesel yağlanma durumuna bakılır. Tedavi süresince takiplerimiz bu cihazla yapılır. Aynı zamanda besin tüketim günlüğü, besin değişim kitapçığı, kişiye özel tarifler program dahilinde kullanılmaktadır.

Dermaklinik’ de amacımız kişiye mutlu etmek!!! 

Nasıl mı?

Kişiye doğru beslenme alışkanlıkları kazandırarak, bunları yaşam tarzı haline getirerek

Tıbbi beslenme tedavisi uygulayarak bilimsel yollar ışığında hizmet vererek

Kalıcı zayıflama sağlayarak

Kilo kaybı sonrası bölgesel zayıflama konusunda son teknoloji cihazlarla incelme sağlayarak
​Bilgi Amaçlıdır.


Otopark
Dermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - Galeri
©2017 Dermaslim. Her hakkı saklıdır