Bize Yazın

Dermaklinik Cilt Bakımları

Parlak ve güzel bir cilde sahip olmak aynaya bakmayı gerektirir. Bu da ancak düzenli ve doğru bir cilt bakımı uygulaması ile mümkündür. Cilt bakımında amaç temiz parlak ve sağlıklı bir cilttir. Doğal yapınız ne olursa olsun her cilt tipine uygun bakım prosedürleri ile istediğiniz sonuca ulaşmak mümkündür.

Cildiniz için en doğru tedaviye başlama profesyonel ellerde en az ayda bir kere yapılacak kabin bakımlarıdır. Bu cildinizin tipine uygun derin bir temizlik ve ferahlık demektir. Bu bakım sırasında uygulayacağınız ürünler ve uygulama yöntemleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Cilt bakimi kadın olsun erkek olsun herkes için gereken bir bakimdir. Dış etkenlerden oldukça fazla etkilenen yüz bölgesine bu etkenlerden oluşan zararları yok etmek amacıyla belirli aralıklarla bakımlar uygulamak gerekir. Dış etkenlerin yarattığı zararlarla beraber cildimizde, ergenlik dönemininde başlamasıyla yağlanmalar ve bununla beraberde sivilceler, siyah noktalar, kuru bölgeler ve belli bir yastan sonra da kirisikliklar oluşur. Bütün bunların bakimi yapılarak cildin çok daha saglikli bir duruma getirilmesi oldukça önemlidir.

KİŞİYE ÖZEL CİLT BAKIMLARI:

Bakimli bir cilt ile bakimsiz bir cilt arasindaki en büyük fark 35 - 40 li yaslardan itibaren bariz bir sekilde kendini göstermektedir. Genetik yapisi iyi olmasina ragmen iyi bakilmayan bir cilt oldugundan daha yipranmis görünür , ancak tam tersi genetik yapisi güçlü olmayan bir cilt dogru ve düzenli bakim ile oldugundan çok daha genç ve saglikli görünecektir.

Bundan dolayi sadece estetik açidan degil saglik açisindan da cildimizin temizlik ve bakimina özen göstermek yasimiz ilerledikçe olusacak kirisiklik ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakimindan çok faydalidir. Aksi takdirde UV isinlari,makyaj, sebest radikaller, sigara,stres, hava degisimleri ve yanlis beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yasta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur.

Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20’li yaslardan itibaren her bayanın temizlik, bakim ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakimi yaptırması çok faydalıdır.

Cilt Bakimi mutlaka konusunda uzman kişiler tarafından kişinin yaşı ve cilt yapısı göz önünde bulundurularak ve kesinlikle uygun ürünler kullanılarak yapılmalıdır. Doğru seçilmeyen ürünler bir sonuç vermeyeceği gibi mevcut durumu bozan etkilere de yol açabilir. Bundan dolayı merkezimizde cilt bakimi öncesinde kapsamlı bir analizi yapılarak isleme başlanır. Böylece cildin yağı, nemi, ph derecesi, hassasiyeti, elastikiyeti, kırışıklık ve elastikiyet durumu, varsa leke ve kılcal damar problemleri ( kaparoz), ile ilgili detaylı bilgi sahibi olur ve tamamen kişiye özel bir bakim uygularız.

Herkesin cilt yapısı birbirinden farklı olduğu için kimi kişiler yağlı cilde sahip olurken kimileri de kuru ya da normal cilt yapısına sahip olur. Özellikle yağlı ciltlerde yağlanma sebebiyle sivilcelenmenin çok daha fazla olduğu görüldüğü için bu cilt tipine farklı bakim yöntemleri ve çeşitleri uygulanmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken cilt tipi ne olursa olsun kişinin kendi cildini tanıması ve bunun sonucunda da kendi cilt tipine uygun bakimi yapabilmesidir. Dermaklinik ’de dermakozmetik ve alleji, reaksiyon testinden geçmiş ürünler ve markalar kullanılır.

Bu Markalar;
DARPHİN DAY SPA
DDF

NEOSTRATA Gibi Cilt tedavi ve Bakımında kullanılan ürünlerdir

ARINDIRICI TEMEL CİLT BAKIMI 60 DAKİKA
Fiziksel görünümün herkes için önemli olduğu, hoş ve güzel görünümün insanların kendini daha iyi hissetmelerini sağladığı bir gerçektir. Bu gerçekten yola çıkarak dermatologlar da deriyi sadece bir organ olarak görmemekte, estetik yönünü de çok iyi değerlendirmektedirler. 
Derinin bu yönüyle ilgilenen kozmetoloji bilim dalı da dermatolojinin yan dallarından birini oluşturmakta ve giderek önem kazanmaktadır. 
Önce cildinizin haritası çıkartılır, çift etkili temizleyici uygulaması, maske ve yüz masajı ile cildiniz yenilenir.

CANLANDIRICI CİLT BAKIMI-60 DAKİKA
Temel yüz bakım kürü; cildinizi derinlemesine temizler, besler, nemli ve yumuşak bir yapı kazandırır. Cildiniz parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. Modern gündelik yaşam genellikle cildinizin doğal ışıltısını sizden alır. Geç saatler, hava kirliliği ve düzensizlik her yaşta ve her tipte ciltte negatif etkilerini gösterir. Parlaklığı harekete geçiren, artıran ve koruyan C Vitamini cilt bakım serisi, aynı zamanda kolajeni artırarak cildinizin yeni bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

KLASİK CİLT BAKIMI-60 DAKİKA
Derin temizlik, Peeling ve masaj ile birlikte cilde uygulanan krem maskeden oluşan yaklaşık bir saatlik bir bakımdır.

Bakım esnasında cildinizin size özgü yapısına bağlı olarak bakım ve korunma yöntemleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Bakım sonrasında ise yüzünüzdeki yorgunluğun izleri olan kimi kırışıklıkların, lekelerin ve morlukların ortadan kalktığını görebilir, eski tazeliğini ve ışıltısını yeniden yakaladığına şahit olabilirsiniz. Bakım süresi uygulama yapılan kişinin cilt tipine ve uygulama türüne göre farklılık gösterebilir. 

Güzelliğinizle ilgili övgüler duymaktan keyif alıyorsanız, bu ışıltıyı ve mutluluğu korumak için tek yapmanız gereken klasik cilt cilt bakımı, temizleme ve detoks programımıza katılmaktır. Dilerseniz bu arındırıcı ve canlandırıcı kürü sihirli bir hediye olarak tüm sevdiklerinizle de armağan edebilirsiniz.

DEKOLTE VE HASSAS CİLT BAKIMI-60 DAKİKA
Hassas ciltleri rahatlatıcı ve duyarlılığı azaltan mükemmel yatıştırıcı cilt bakım işlemidir.
Tahriş, karıncalanma hissini hızla yatıştırır. Yumuşak, ipeksi ve esnek bir cilt sağlar.
Canlandırıcı Yüz Masajı Terapisi ile kızarıklıklar tedavi edilerek azaltılır, teniniz daha berrak ve dengeli bir görünüm kazanır.

AKNE BAKIMI-90 DAKİKA
Sülfür ve kömürün özelliklerinden yararlanan yüz bakımı ile cildiniz forma girer, akne ile ilgili bakteriler giderilerek, cildinizin doğal yağlarını dengeler. Ayrıca, akne sonrası yüzde oluşabilecek lekeleri de önlemeye yardımcı olur.

Cildi yağ fazlasından arındırır, epidermi temizler, sebum salgısını dengeleyerek bakteri üremesini kontrol altına alır. Yağlı ciltlerin kusurlarını ortadan kaldırarak, cildi pürüzsüzleştirir.

YAŞLANMAYI ERTELEYİCİ CİLT BAKIMI-60 DAKİKA
Cildinizi sıkılaştırır ve enerji vererek cildin daha genç görünmesini sağlar. Cildinizin ihtiyacı olan nem ve ışıltıyı kazandırır. Metabolizmayı hızlandırarak vücutta biriken toksinlerin atılmasını sağlar. Bu da dokuların canlanmasına yardımcı olur. Cildin destek dokusunu oluşturan kolajen ve elastik seviyesini artırır.

SOLARYUM SONRASI CİLT BAKIMI-60 DAKİKA
Kişiye özel olarak hazırlanan bakım, nokta basınçlı yüz masajı uygulaması ve özel yağlar sayesinde uzun süreli bir ışıltı kazandırır.


Otopark
Dermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - Galeri
©2017 Dermaslim. Her hakkı saklıdır