Bize Yazın

Pilates

Pilates Nedir?

Pilates, bedenin dengeli tutulmasına yardımcı olan ve omurgayı desteklemekte önemli işlevi olan temel kaslar üzerine yoğunlaşılan bir egzersiz programıdır.

 Pilates, vücudunuzun görünüşünü, duyarlılığını ve performansını tamamen değiştirir. Kasları güçlendirerek, hayalinizdeki güzel ve sağlıklı vücuda ulaşmanıza yardımcı olur. Vücut bilincini, düzgün duruşu ve hareket kabiliyetini geliştirir. Esnekliği, çevikliği ve hareket idaresini artırır. Tüm ağrı ve sakatlıklar için geliştirilmiş özel tekniklerle fizik tedavi özelliği taşır.

100 yıllık bir geçmişi olan Pilates, profesyonel dansçılar, zirvedeki atletler ve her dalda spor yapanlara güç ve esnekliği aynı anda kazandırarak sakatlıkları önler. Günümüzde Hollywood yıldızları ve süper modeller, çağın egzersizi Pilates’te fizik güçlerini geliştiriyor ve koruyor.

 Mucize mi? Aslında değil. Joseph Pilates tarafından geliştirilen Pilates, sizin en iyi şekilde görünmenize ve kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacak, güvenli, pratik bir egersiz sistemidir. Yaşınız ve kondisyonunuzun ise hiç bir önemi yok.

Pilates daha önce denediğiniz hiç bir egzersizle karşılaştıramazsınız. Pilates fizik tedavi esasına dayandığı ve sakatlıları tedavi edici özel yerlerde yapıldığında çok güvenilirdir. Dermaklinik Pilates Stüdyosu,  dünyanın en iyi ve en yeni Pilates ekipmanlarıyla donatılmış özel bir stüdyo olma özelliğini taşımaktadır.

Pilates ’in Faydaları
 •Kaslarınızı şişirmeden gücünüzü arttırır.
 •Çeviklik kazandırır.
 •İç kontrolünüzün en uygun biçimde gelişmesine katkı sağlar.
 •Düz bir karın, ince bir bel ve güçlü bir sırt yaratır.
 •Rahatlatıcı bir zihin-vücut idmanıdır.
 •Çok farklı, keyifli ve güvenlidir.

Pilates Seansları 

Kişiye Özel Seans: Özel derste birebir çalışma

Düet Seans: Bir eğitmen, iki misafirden oluşan çalışma. (Düet çalışma için misafirler kendi partnerlerini bulur.  

Opengym Seansları: Programları önceden hazırlanmış olan misafirler, bir Pilates eğitmeni gözetiminde stüdyoda kendi başlarına çalışır.

HAMİLELİK VE PİLATES

Hamilelik süresince bedensel kondisyonu sağlamak için ideal bir çözüm sunmaktadır. Hamilelik Pilates seansları, hamilelik döneminde ağır baskı altında kalan kas ve vücut yapısının kuvvetlendirilmesini sağlamak amacıyla özel olarak geliştirilmiştir. Hamilelik öncesi egzersiz üzerine eğitim almış ve içinde bulunduğunuz hamilelik dönemine uygun çalışmaların belirlenmesine yardımcı olan eğitmenlerle çalışılmaktadır.

Hamilelik Pilates seanslarının amacı, karnı destekleyen kasların ve pelvis tabanı kaslarının kuvvetlendirilmesi, düzgün duruşun sağlanması ve kan dolaşımına yardımcı olmaktır. Bu çalışmalar hamileler için düzenlenmiştir ve daha önce Pilates tecrübesi olmayan öğrenciler tarafından bile kolaylıkla yapılabilir.


Otopark
Dermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - Galeri
©2017, Dermaslim. Her hakkı saklıdır