Bize Yazın

Yüz Mezoterapi(Mezolifting)

Mezoterapi, vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçların orta deri tabakasına verilmesi işlemidir.

İlk kez 1952 yılında Dr. Michael Pistor tarafından uygulanmış olup, 1987 yılından itibaren Fransız Tıp Akademisi tarafından geleneksel tıbbın bir parçası olarak kabul edilmiştir. Halen tüm dünyada yaygın olarak uygulanmaktadır. İlk uygulanışı enjeksiyonlar şeklinde idi. Uygulanacak tedavinin yerine göre kullanılan ilaç karışımının çeşidi ve miktarı değişmektedir. Kullanıldığı yerler çok geniş bir alan olmakla beraber ilk akla gelenler spor yaralanmaları, kas-iskelet sistemi hastalıkları, saç dökülmesi ve kozmetik tedavilerdir. Mezoterapinin faydalı olduğu estetik sorunlar ise selülit, bölgesel yağlanmalar, vücut şekillendirme, kilo kaybı, yüz “mezolifting”i, gözaltı torbalanması, deri çatlakları, yara izi tedavileridir.

Mezoterapinin asıl amacı bölgesel olan sorunlara yönelik problemli bölgelerin, daha diri ve güzel görünmesi için uygulanan bir tedavi sistemidir. Sorunlu bölgelere uygulanan mezoterapi de yararlı olan vitamin ve mineral karışımları mikro incelikteki iğne uçlarıyla ya da vücudun problemli bölgesindeki herhangi bir yere uygulanabilir. Bu yararlı formül uygulandıktan sonra zamanla yüzde daha sağlıklı bir görünüm daha gergin bir yapı göreceksiniz. Bunu korumak için ise 6 ayda bir veya yıllık mezoterapi seanslarına devam edilmelidir.

SAÇ MEZOTERAPİ
Saç mezoterapisi, klasik anlamda bilinen mezoterapinin saçlı deriye uygulanması işlemidir. Sadace saçlı deri değil, kaşlar, favoriler, bıyık ve sakal bölgesine de mevcut olan kılların yapısını güçlendirmek için mezoterapi yapılabilir. Saç mezoterapisinden , kıl bulunan bütün alanlara yapılan ve foliküler ünitenin gücünü arttırmaya dönük tedavilerin tümü anlaşılmalıdır. Ancak çoğunlukla sorun saçların dökülmesi olduğundan ve amaç saçlı deriyi güçlendirmek olduğundan saç mezoterapisinden saçlı derinin mezoterapisi anlaşılır.

Kullanılan ilaçlar saçın yapısında bulunan bazı keratolitik ajanlar, vitaminler, mineraller ve yüzey genişleticilerdir. Hepsi de doğal tedavi ajanları olup bir araya gelmekle sinerjik bir etki oluştururlar.

Etki süresi ne kadardır?
Saç mezoterapisinden etkisi çoğunlukta ikinci seanstan itibaren görülmeye başlar. Mezoterapi doktoru daha farklı bir şekilde önermediyse ikinci seansın bir hafta kadar sonra yapılması gerekir. Demek mi saç mezoterapisinden sonra en erken bir hafta sonra olumlu bir sonuç beklemek gerekir.

Genelde ilk seanstan sonra saçlarda bir miktar dökülme olur. Bu durum olağan bir durum olup kesinlikte tedaviden ümit kesmeye sebebiyet vermemelidir. İkinci seanstan sonra bu dökülmeler duracak ve daha güçlü saçların çıkması ile neticelenecektir

Seans sıklığı ne kadardır?
Saç mezoterapisi HÜCUM TEDAVİSİ ve KORUYUCU TEDAVİ olmak üzere iki ayrı şekilde planlanarak yapılır. Hücum Tedavisi ilk uygulanan tedavidir ve adındın anlaşılacağı üzere daha sık aralıklarla ve kısa sürede yapılır. Saç dökülmesinin aktif olduğu ilk dönemlerde tercih edilir.

 1. Haftada bir kez toplam 4 seans
 2. Haftada bir kez 4 seans, ardından iki haftada bir kez 4 seans daha olmak üzere toplam 8 seans
 3.  Ayda bir seans halinde uygulanır. Mevsim Geçiş Mezoterapisi olarak bilinir. İlkbahar, yaz, sonbahar ve kışa girerken birer seans yapılmalıdır.
 4. 6 ayda bir seans halinde yapılır. Risk grubu içinde yer almayan kişilere yapılır. Daha az tercih edilen bir protokoldür

Saç Mezoterapisi Kimlere Uygulanır?

Saç dökülmesi sorunu yaşayan hemen hemen herkese saç mezoterapisi rahatlıkla yapılabilir.

Mezoterapi talebinde bulunan hastaların hemen tümü saç dökülmesi, saçların cansızlığı, saçların hacimsiz görünmesinden şikayet eden kişilerdir. Tıbbi açıdan aşağıdaki kişilere saç mezoterapisi yapılması önerilir:

 1. Saç dökülme sorunu yaşayanlar
 2. İnce telli ve hacimsiz saçlara sahip olanlar
 3. Saçlarının cansızlığından yakınanlar
 4. Saçlarının parlaklığını kaybettiğini düşünenler
 5. Saçlarının eskiye oranla seyrekleştiğini farkedenler
 6. Tepe bölgesi, kulak üstleri veya şakaklarının açıldığını farkedenler
 7. Ailesinde kellik sorunu olan potansiyel hastalar
 8. Saç dökülmesine sebebiyet veren ilaç kullananlar

VÜCUT MEZOTERAPİ (SELÜLİT VE BÖLGESEL İNCELME)
Mezoterapi teknik olarak bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde kullanılan dolaşım düzenleyici, yağ eritici ve yağ taşıyıcı ilaçlarla belirli vitaminlerin bir karışım halinde cilt altına, mezoderme çok ince iğnelerle verilmesidir. Bu ilaçlar o bölgedeki yağ bloklarını yıkıp, kan dolaşımının artmasına neden olduğundan seanslara düzenli bir şekilde devam edildiğinde bölgedeki selülitlerde azalma ve yok olma, istenilen bölgede (kişinin probleminin yoğunluğuna göre) ortalama hızlı incelme (normalden çok daha çabuk incelme) ve zayıflama meydana gelir.

Sellülit’e neden olan yağ hücreleri normal yağ hücreleri değildir. Bunlar özelliğini kaybetmiş, içinde su toplayan ve sertleşen dokulardır. Kilo vermek onları yerinden kıpırdatamaz. Mezoterapi yöntemi ile deri altına doğal bileşiklerden elde edilen yağ eritici, dolaşım düzenleyici doğal maddeler, sellülit giderici karışımlar enjekte edilir. Bunlar sellülit’e neden olan, bozulmuş yağ hücrelerini parçalayıp rahatlatırlar. Böylece yağ hücreleri sıkıştıkları yerden kurtulurlar ve tekrar kullanabilir yağ durumuna gelirler. Giderek sellülit’li bölgeler incelir ve ciltteki pürüzler kaybolur.

Mezoterapinin yan etkileri önemsiz sayılabilecek kadar azdır. Hatta karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği ve mide rahatsızlığı nedeni ile ilaç kullanamayan hastalar için tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Bu nedenle mezoterapiden gerek estetik, gerek tıbbi tedavi amacıyla birçok alanda yararlanılır. Ancak en fazla bölgesel zayıflama ve sellülit sorunları ile birlikte gündeme gelir.

Özellikle yağ dokusunun aşırı toplandığı yerlere uygulanır.
• Bel
• Basen
• Kalçalar
• Bacak üst bölümünün iç ve dış kısmı
• Diz içi ve yanları
• Karın
• Omuz
• Kollar

Tedavi süresi:
Seans sayısı ve aralıkları hastanın durumuna göre belirlenir.

Uygulama sıklığı:
Bölgesel incelme gerektiren bölgelerin durumuna ve sellülitin derecesine bağlıdır.

GÖZ ÇEVRESİ MEZOTERAPİ (MORLUK VE HALKALANMA LİGHT EYES)
Dünya’da ilk ve tek olan göz çevresi mesococteyl’i olan light eyes’ da tanıtacak. Light eyes ultra, dünyada üretilen ilk ve tek, sadece göz çevresi mesococteyl’i özelliği ile 3 seans sonrası cerrahi işleme gerek bırakmayacak derecede çıkışa sahiptir.

Göz altı torbaları, ince kırışıklıklar ve morluklar gibi sorunlarınızın azaltılmasında kullanılabilecek bir yöntemdir.

Yaşam biçimi ve geçen zamanla birlikte ciltte ve özellikle göz çevresinde bazı değişiklikler olur; ciltte kuruluk artar, kaslar zayıflar, elastikiyet kaybıyla birlikte gözkapakları düşer ve ince kırışıklıklar oluşur. Yaşlanmayla birlikte, alt göz kapakları da gevşemeye ve torbalanmaya başlar. Yağ ve sıvıların birikmesiyle, göz kapağı torbalarına dönüşürler, yerçekimi etkisiyle elmacık kemiği üzerine yayılırlar.

Light Eyes Ultra genetik faktörler, stres dolaşım bozukluğu ve gözlenen diğer nedenlerden dolayı göz çevresinde ki mor halkalara, çizgi şeklindeki ince kırışıklıklara ve gözaltı torbalarına yönelik uygulanan bir yöntemdir.

Light Eyes Ultra Nasıl Uygulanır?
İçeriğinde hekzapeptid, askorbik, asit, meyve asitleri, salatalık, papatya, çoban püskülü, biberiye ve yaban mersini içeren ürünün doktor kontrolünde saç teli kalınlığındaki iğnelerde göz çevresine verilmesi şeklinde gerçekleştirilen yöntem 4 hafta boyunca haftada 1 kez uygulanır. Ve dahası ilk seanstan itibaren uygulamanın etkisi görülmeye başlanıyor.

Light Eyes Ultra yalnızca kadınlarda değil, erkeklerde de kullanılmakta ve ilk seanstan itibaren etki görülmektedir.

Light Eyes Ultra Uygulamasının Sonuçları Nelerdir? 
•       Mikro kan dolaşımında artış
•       Göz çevresinde elastikiyet
•       Göz çevresi kırışıklıklarda düzelme
•       Göz çevresinde drenaj sağlar.


​Bilgi Amaçlıdır.


Otopark
Dermaslim - GaleriDermaslim - GaleriDermaslim - GaleriDermaslim - GaleriDermaslim - GaleriDermaslim - GaleriDermaslim - GaleriDermaslim - GaleriDermaslim - Galeri
©2017, Dermaslim. Her hakkı saklıdır