Bize Yazın

Çocuk Genç platesi

ÇOCUK GENÇ PİLATESİ

Hareketleri eğlenceli kılan bu sistem  çocuklara daha iyi denge kurmayı ve vücutlarını güçlendirmeyi öğretiyor. Hepimizin bildiği gibi günümüz çocukları bilgisayar ve televizyon karşısında hareketsiz bir şekilde büyüyor. İstanbul gibi mega bir şehirde büyüyen çocukların okullarına veya arkadaşlarıyla oynamaya bisikletleriyle gitmeleri maalesef söz konusu değil. 

Bu sebeple, gün geçtikçe kas güçleri düşen çocukların sayısı artıyor. Kas gücü azalan çocukların rahatça spor yapmak gibi hayatlarının pek çok alanında zorlandıkları biliniyor. Bu durum ergenlikte de duruş bozukluklarından, yenilenen yaralanmalara kadar pek çok soruna yol açıyor. Sonuçta pek çok ebeveynin çocuklarının fiziksel kondisyonları ve özgüvenleri konusunda kafalarında soru işaretleri oluşuyor. Bu sorunları çözmeye yönelik fitnes programlarının veya okullarda bu konuda özellikle vücut güçlendirme, koordinasyon, denge ve esneklik konularında- çalışmaların yapılmadığını biliyoruz. Hâlihazırda yapılan çalışmaların da çocukların ilgisini bir kereden fazla çekemediği de bir gerçek. “Playlates” işte bu noktada farkını gösteriyor. Bu egzersiz hem bütün vücudu çalıştırıyor hem de sadece pratik olmayı sağlıklı olmanın üstünde tutmuyor. Aileler çocukları için not tutabiliyorlar. Sadece çocukların değil gençlerinde yararlanabileceği bu program, yaralanmaları engelliyor, esneklik sağlıyor, koordinasyon, denge ve dayanıklılığı güçlendiriyor. Ergenlik çağındaki gençler içinde oldukça faydalı.

Çocukların vücutlarında, içte ve dışta, neler olup bittiğini anlamaları yalnızca bilgilenmeleri için değil aynı zamanda bundan keyif almaları ve ilgilenmeleri içinde önemlidir.

Atletik olmayan çocuklara yönelik olduğu kadar atletik geçlere de yönelik bir method. Bu method çocukların egzersizlere katılımını sağlıyor çünkü her yaşa, vücut tipine ve dayanıklılığa göre değişiyor.


Otopark
Dermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - Galeri
©2017, Dermaslim. Her hakkı saklıdır