Bize Yazın

Karboksiterapi

Karboksiterapi ,yapılan işlem karbondioksit gazının özel ve basınçlı bazı aletler yardımıyla vücudun özellikle normalden fazla yağlı ve çıkıntılı bombeli olan bölgelerine enjekte edilmesidir. Bu karbondioksit gazının özellikle vücudun yağlı bölgelerindeki yağ dokusu içerisine ve deri altına enjekte edilmesi sonrasında o bölgedeki yağların eritilmesine katkı yaptığına ve yine aynı zamanda o bölgeye olan lokal kan akımında artışa yol açarak bölgenin şekillenmesine katkı sağlanmaktadır.

Karboksiterapi nasıl uygulanır?
CO2 gazı oksijene(O2) göre 20 kat daha hızlı dağılır. Uygulama sonrası o bölgeye çevre dokulardan daha fazla O2 gelir ve dolaşım hızlanır, CO2 hızla uzaklaştırılır. Yağ yakımı artar

Dolaşımın hızlanması ve O2 nin artmasıyla bağ dokusundaki artış; deri sarkmalarında ve skar ve çatlaklarda düzelme sağlar.

Karbondioksitin Etki Mekanizması Nedir?

  • Yağ hücreleri üzerine direk mekanik etki yaparak yağ hücrelerini yıkıma uğratır.
  • Problemli bölgedeki kılcal damarlar üzerine vazodilatasyon (kan damarlarında genişleme) etkisi bulunmaktadır.
  • Damarların genişlemesi sonucunda bölgede daha güçlü ve daha fazla kan akışı oluşur. Dolaşımdaki artışın sonucu doku metabolizması ve oksijenlenme artışı meydana gelir. Bununla birlikte yağ hücrelerinde küçülme, azalma, beraberinde cilt kalitesinde artış oluşur.

Hangi bölgelere uygulanır?
*Karın, bel, kalça, diz içi gibi bölgesel yağlar
* Kolaltları ve bacak içi bölgelerindeki sarkmalar
*Yara izleri (skarlar)
*Çatlaklar (strialar)
*Boyun ve gıdı sarkmaları

Seans sıklığı ne kadardır?
Tedavi uygulama yapılan bölgeye göre değişmekle birlikte 10 – 30 dakika sürer. Haftada 1 – 3 kez uygulama yapılabilir. Tedavide iyi bir sonuç alabilmek için minimum 15 seans Karboksiterapi uygulaması yaptırmak gerekir.

Seanslardan sonra yapılacak egzersiz veya mezoterapi veya LPG, el masajı desteği, tedavinin başarısını arttırmaktadır.


Otopark
Dermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - GaleriDermaklinik - Galeri
©2017, Dermaslim. Her hakkı saklıdır